kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Diyanet işleri başkanlığı tarafından sözleşmeli personel alımı yapacak. İlanla ilgili, başvuru şartları, tarihi, başvuru şekli ve yeri gibi detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Diyanet işleri başkanlığı tarafından Büro Personeli, Dizgi Operatörü, Muhabir, Redaktör, İşaret Dili Tercümanı, Kameraman, Tashihçi, Yönetmen ve Mütercim-Tercüman unvanlı sözleşmeli boş pozisyon kadrolarına sözleşmeli personel alımı yapacak. İlanın detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığından;

Başkanlığımız merkez teşkilatında bulunan;

1. Büro Personeli, Dizgi Operatörü, Muhabir ve Redaktör unvanlı sözleşmeli boş pozisyonlara önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu, lisans mezunları için 2018 yılı KPSS (B) grubu puan sırası,

2. İşaret Dili Tercümanı, Kameraman, Tashihçi ve Yönetmen unvanlı sözleşmeli boş pozisyonlara mesleki uygulamalı sınav sonucu,

3. Mütercim-Tercüman unvanlı sözleşmeli boş pozisyonlara 2018 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak aşağıdaki tabloda belirtilen boş pozisyon sayısının 10 (on) katına kadar çağrılacak adaylar için Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucu,esas alınarak başarı sırasına göre alım yapılacaktır.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Genel Şartlar:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartları taşımak,

2. KPSS şartı olan unvanlarda önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-93 puan türünden, lisans mezunları için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.

Özel şartlara ulaşmak için ilanın tamamına BURADAN ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 24/09/2018 (08:00) – 05/10/2018 (16:30) tarihlerinde https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden müracaat edeceği unvanla ilgili e-başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

 Yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına istenen belgeleri getirmeleri halinde,üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir.

2. İl müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın e-başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra aktivasyon işlemini gerçekleştireceklerdir.Belgeleri eksik olan adayların aktivasyon işlemi yapılmayacaktır.

3. Başkanlığımız https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ adresi üzerinden e-başvuru formunu doldurmayan veya il müftülüklerinde aktivasyon işlemini yaptırmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

4. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

5. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.