kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gölcük Tersanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Gölcük Tersanesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu hakkında merak edilenleri derledik. Gölcük Tersanesi Nedir? Gölcük Tersanesi İş İlanları ve Personel Alımı Ne Zaman? Gölcük Tersanesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Türkiye son dönemde “Mavi Vatan” bilinciyle birlikte denizlerini, su kaynaklarını iki kat önemsemeye başladı. Denizcilik, balıkçılık faaliyetlerinin yanı sıra gemi inşaatı, donanma, askeri gemilerin üretimi önem kazandı. İşte tam da bu noktada Gölcük Tersanesi Türk denizciliği için kritik önem taşıyor. Marmara Denizi’nin doğu kıyısında bulunan Gölcük Deniz Ana Üssü yerleşkesi içindeki Gölcük Tersanesinde yüzlerce askeri ve sivil personel çalışıyor ve Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için gemiler inşa ediliyor. Bu nedenle işsizler, iş arayanlar, iş değiştirmek isteyenler sık sık Gölcük Tersanesi iş ilanları, iş fırsatları ile ilgili araştırma yapıyor. Peki Gölcük Tersanesi nedir? Gölcük Tersanesi iş ilanları ve personel alımı ne zaman? Gölcük tersanesi iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Gölcük Tersanesi Nedir? 

Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Gölcük Tersanesi Gölcük Deniz Ana Üssü yerleşkesi içindedir. Türk Deniz Kuvvetlerine ait gemilerin bulunduğu ve yeni gemilerin inşa edildiği yerdir. 1926 yılında kurulmuştur. 120 bin metrekarenin üzerindeki bir alanda binlerce personel çalışır. Gemilerin bakım, onarım ve tamir işlemlerinin yanı sıra gemi ve denizaltı üretimi de gerçekleştirilmektedir. Tuzla Tersanesinden sonra Türkiye’nin en büyük gemi inşa merkezidir.

Gölcük Tersanesi İş İlanları ve Personel Alımı

Gökcük Tersanesi gemi, denizaltı üretmenin yanı sıra mevcut gemi ve denizaltıların bakım, onarım ve tamirinin yapıldığı yerdir. İstanbul’daki Tuzla Tersanesinden sonra ülkenin en büyük 2. gemi üretim merkezi olan Gölcük’te binlerce çalışan istihdam edilir. Her yıl da yüzlerce personel alımı yapılmaktadır. 2021 yılında da yüzlerce kişilik iş ilanları yayınlanmıştır.

Gölcük Tersanesi tarafından yayımlanan iş ilanları incelendiğinde bazı kadroların alımına ağırlık verildiği görülür. Bunlar armadör işçisi, borucu, boyacı, çarkçı, dökümcü, elektrik ve elektronik ustası, freezeci, servis işçisi, gemi adamı, iskeleci, operastör, izolasyon elemanı, kaynak elemanı, marangoz, saç işçisi, torpido kovancısı, stajyer, tekniker ve teknisyen, mimar, mühendis, işçi, engelli personel, eski hükümlü, avukat, memur, sekreter, güvenlik görevlisi, temizlik elemanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gölcük Tersanesi İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

İş ilanlarına deneyimli-deneyimsiz, kadın-erkek, genç-yaşlı her vatandaş başvuru yapılabilmektedir. Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvurabileceği iş ilanları bulunmaktadır.

Gölcük Askeri Tersanesi tarafından yayınlanan iş ilanlarında, ilanlara nasıl, ne zaman ve nereden başvuru yapılacağı bilgileri yer almaktadır. Örneğin 2021’de yayınlanan 565 kişilik işçi alım ilanında başvuru adresi olarak Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) gösterilmiştir.

İş başvuruları genellikle Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılmaktadır. Bunun için İŞKUR’a kayıt olmanız gerekir. www.iskur.gov.tr adresi üzerinden, İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine giderek kayıt olabilir ve açık iş pozisyonlarına başvuru hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.