kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2020

İçişleri Bakanlığı tarafından 25 Mart 2020 tarihinde yayımlanan ilana göre İçişleri Uzman Yardımcılığı alımı yapılacaktır. 2020 İçişleri Uzman Yardımcılığı başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Al. 2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru şartları neler? 2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvurular ne zaman yapılacak? 2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı sınavı ne zaman ve ne şekilde yapılacak? 2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına dair merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların devlet memurluğu için tespit edilmiş olan genel şartlara sahip olmaları, 2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımının yapılacak 2020 senesinin ilk günü itibariyle otuz beş yaşlarını doldurmamış durumda olmaları, 2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı için belirlenmiş olan KPSS A Grubu puan türlerine sahip olmaları, mesleğe alınacağı ilan edilen aday sayısının belirli bir katı kadar aday arasında yer almaları ve üniversitelerin Hukuk Fakülteleri veyahut da İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme ya da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin birisinden mezun durumda bulunmaları gerekmektedir.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını e devlet sistemi üzerinden gerçekleştirecek. Adayların kağıt ortamında posta vasıtası ile ya da şahsen giderek yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar başvurularını 27 Nisan 2020 tarihinden 4 Mayıs 2020 tarihine kadar yapabileceklerdir.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Kaç Kişilik?

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için ayrılmış olan 15 kişilik kadro bulunmaktadır. Bu kadroların 4 katı kadar aday arasında yer alan adaylar sözlü mülakata katılabilecektir.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı KPSS Puan Türü Hangisidir?

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda adayların 2018 yılında ya da 2019 yılında almış oldukları KPSS P32 puan türünü kullanabileceklerdir.

İçişleri Uzman Yardımcılığı mesleğine dair detaylı bilgileri alabileceğiniz meslek tanıtım yazımıza aşağıda yer alan yönlendirme ile ulaşabilirsiniz;

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman, Nasıl ve Nerede?

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı kapsamında sınava 60 adet aday katılabilecektir. Bu sınav Ankara’da tek aşamalı olarak ve sözlü biçimde gerçekleştirilecektir.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Sözlü Mülakatları Ne Zaman?

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı için gerçekleştirilecek olan sözlü mülakatların 3 Haziran 2020 tarihinden 5 Haziran 2020 tarihine kadar sürmesi ve tamamlanması planlanmaktadır.

2020 İçişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına dair diğer ayrıntıları İLANIN TAM METNİNDE incelemek için Tıklayınız!

2020 İçişleri Uzman Yardımcılığı alım sürecini takip etmek, diğer adaylarla istişare etmek ve bilgiler edinmek için Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.