kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Konkordato Komiserliği Sertifikası ve Eğitimi Nasıl Alınır?

Türkiye’de son dönemde en popüler mesleklerden biri de Konkordato Komiserliği mesleğidir. Peki konkordato komiseri nedir? Konkordato komiseri eğitimi nereden alınır? Konkordato komiserliği sertifikası nereden alınır? Konkordato komiserliği sertifikası ve eğitimi nereden ve nasıl alınır? İşte cevabı…

A+
A-

Türkiye son dönemde zorlu bir ekonomik süreçten geçmektedir. Gerek siyasi gerekse ekonomik sorunlar nedeniyle Türk Lirası Dolar ve Euro karşısında değer kaybetmektedir. Üstelik kamu borcu olmasa da özel sektörün yüklü borcu hayatın pek çok aşamasında kendini hissettirmektedir. Ayrıca vatandaşın kredi borcunun olağanüstü boyutlara ulaşması ve birikim ile sosyal güvence seviyesinin düşmesi ekonomik sıkıntıları daha hissedilir hale getirmektedir. Bu nedenle de ekonomik sıkıntılar gün geçtikçe baş göstermektedir. Alım gücü düşmekte, piyasalarda sıcak para azalmaktadır. Bu da en çok esnaf, iş adamı ve üretici etkilemektedir. Bu aşamada karşımıza “konkordato” kelimesi çıkar. Haberlerde gördüğümüz gazetelerde okuduğumuz konkordato nedir? Üstelik konkordato ilan edilebilmesi için konkordato komiserine ihtiyaç duyulmaktadır. Peki konkordato komiseri nedir? Konkordato komiseri eğitimi ve sertifikası nedir? Konkordato komiseri eğitimi veren üniversiteler hangileri? Konkordato komiserliği sertifika programı veren üniversiteler hangileri?

Konkordato Nedir?

Her geçen gün bir şirketin veya firmanın konkordato ilan ettiğini duyuyoruz. Ekonomik sıkıntılar arttıkça ve günlük yaşamı etkiledikçe konkordato ilan eden firmalar da artmaktadır. Peki konkordato nedir? Konkordato bir şirketin iflas etmeden önce düze çıkma girişimidir. Genelde iflas öncesi süreç olarak da tanımlanabilir. Şirket ödeyemediği borcunu yapılandırarak yeni vade isteyerek düze çıkmaya çalışır. Konkordato şartları kapsamında şirkete nefes alma fırsatı tanınır. Örneğin şirket personellerinin ücretlerini, şirket çalışanlarının maaşlarını konkordato süresi boyunca devlet öder. Böylece şirket bir maliyet kaleminden kurtulmuş olur. “Konkordato nedir?” sorusuna verilebilecek en temel cevap bu şekildedir.

Konkordato Komiseri Nedir?

Konkordato komiserliği son dönemlerde adından söz ettiren bir meslektir. Konkordatonun ilan edilebilmesi için süreci yönetecek bir sorumluya ihtiyaç duyulur. Konkordato komiseri konkordato anlaşmasını koordine eden sorumlu kişidir. Konkordato komiseri konkordato işlemleriyle ilgilenir ve icra memuru gibi görev yapar. “Konkordato komiseri nedir?” sorusunun pek çok yanıtı vardır çünkü konkordato komiserinin pek çok görevi bulunmaktadır. Konkordato komiseri avukat tayin edebilecek kadar yetki sahibidir. Ayrıca konkordato ilan edilebilmesi için aranan şartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol eder. Anlaşmaya olur veren kişidir.

Konkordato Komiseri Eğitimi ve Sertifikası

Konkordato komiserliği oldukça zorlu bir meslektir. Konkordato komiserinin oldukça fazla sorumluluğu bulunmaktadır. Konkordato komiseri pek çok zorlu görevi icra eder. Bu nedenle konkordato komiseri olmak için sıkı bir eğitimden geçilmesi gerekir. Konkordato komiseri olmak isteyenlerin yetkinlikleri ispat eden bir sertifikaya sahip olmaları gerekir. Konkordato eğitimi Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Bursa gibi şehirlerde verilmektedir. Konkordato komiserliği eğitimi almak isteyenlerin ve konkordato komiseri sertifikası almak isteyen adayların eğitim veren üniversitelere başvurmaları gerekmektedir. NEDİR ?

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan bazı üniversiteler konkordato komiseri eğitimi ve konkordato komiseri sertifikası vermektedir. Bu üniversiteler bu hizmeti bedavaya vermemektedir. Konkordato eğitimi ve sertifikası veren üniversitelerin eğitim ve ücret bilgilerini www.tercihiniyap.net ailesi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Konkordato Eğitimi Ankara

Ankara’da özel bir üniversite olan Başkent Üniversitesi konkordato eğitimini Ankara’da vermektedir. “Konkordato eğitimi Ankara” diye internette arama yapan pek çok kişi Başkent Üniversitesinin bu eğitimi verdiğini görebilir.

Başkent Üniversitesi 24 saatlik bir konkordato komiserliği eğitim programı ile meslek ile ilgili bilgileri aktarmaktadır. Konkordato komiserliği eğitiminde mevzuat eğitimi ve sertifika verilmektedir. Eğitimin ücreti 1500 TL civarındadır.

Konkordato Eğitimi Sakarya

Sakarya şehrinde de konkordato eğitimi verilmektedir. Konkordato eğitimi Sakarya’da, Sakarya Üniversitesinde verilmektedir. Üniversite 24 saatlik bir eğitim programı hizmeti sunmaktadır. 1 Aylık bir süre içerisinde konkordato eğitim programı uzaktan eğitim ile verilmektedir. Konkordato eğitim ücreti ise 500 TL civarındadır. Konkordato komiserliği eğitimine katılan adaylar eğitimin yüzde 70’ine katılırsa sertifika almaya hak kazanmaktadır.

Konkordato Eğitimi İstanbul

Konkordato eğitimi İstanbul şehrinde de verilmektedir. İstanbul’da binlerce kişi konkordato eğitimi ve konkordato sertifikası almak istemektedir. 10 milyonun üzerinde kişinin yaşadığı bir şehirde bu hizmeti veren üniversiteler bulunmaktadır. İlk olarak İstanbul Gedik Üniversitesi konkordato eğitimi veren üniversitelerden biridir. Üniversite konkordato komiserliği eğitimini 8 saatlik bir sürede vermektedir. Eğitim ücreti ise 850 TL civarındadır.  8 saatlik eğitim sonunda konkordato komiseri sertifikası verilmektedir.

Altınbaş Üniversitesi İstanbul’da Altınbaş Üniversitesinde de verilmektedir. Üniversite konkordato komiserliği için kurs açmıştır.  Konkordato komiserliği eğitim ücreti 1000 TL civarındadır. Kursa katılanlar sertifika sahibi olmaktadır.

Konkordato Eğitimi Bursa

Konkordato eğitimi Bursa şehrinde de verilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak isteyenler Uludağ Üniversitesi bünyesinde konkordato komiserliği eğitimi alabilir. Eğitim 24 saatlik bir süre zarfında verilmektedir. Konkordato komiserliği eğitim ücreti ise 1500 TL civarındadır.

Konkordato Eğitimi Gaziantep

Gaziantep şehrinde konkordato komiserliği eğitimi Gaziantep Üniversitesinde verilmektedir. İİBF mezunları, Hukuk Fakültesi mezunları ve çalıştığı alanda 5 yıl tecrübeli kişiler bu eğitimden faydalanabilmektedir. Üniversite konkordato komiserliği eğitim süresini 24 saat olarak belirlemiştir ve eğitimini tamamlayanlara sertifika vermektedir. Konkordato eğitim ücreti ise 1500 TL olarak belirlenmiştir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Konkordato Komiserliği Sertifikası ve Eğitimi Nereden Alınır?

5832 1 6977a9a058a929cc6bd0a594fabd87b5

Yorumlar

  1. vedat ARSLAN Avatar vedat ARSLAN dedi ki:

    Medeniyet Üniversitesinde 24 saat eğitim aldım.36 saat olması şartı var deniliyor,12 saatlik eğitimi nasıl tamamlayabilirim.