kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu nasıl yapılır? Muğla Nedir? Nüfusu Kaç? Plakası Kaç? Muğla'nın İlçeleri Nelerdir? Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımı ne zaman? Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Ege bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Muğla farklı özellikleriyle de öne çıkmaktadır. Turizm, tarih, kültür faaliyetlerinde dikkat çeken şehir ağırladığı turistlerle büyük bir iş hacmi oluşturmaktadır. Bu kapsamda yılın her döneminde Muğla’da hem özel şirketler hem de belediyeler personel alımları yapmaktadır. Binlerce kişi Muğla Büyükşehir Belediyesi iş ilanları, personel alımı ve iş başvurusu süreçleri hakkında araştırma yapmaktadır.

Muğla Nedir? Nüfusu Kaç? Plakası Kaç?

Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan illerden biri de Muğla’dır. Şehrin Ortaca, Fethiye, Dalaman, Marmaris, Datça ve Bodrum ilçeleri dünyanın en gözde tatil beldeleri arasındadır. Bu nedenle Şehir her yıl milyonlarca turist akın etmektedir. Muğla’nın nüfusu 2019 yılı itibarıyla 983 bin 142 olarak hesaplanmıştır. Ancak yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelmesiyle şehirdeki insan sayısı 1.5 milyonun üzerine çıkmaktadır. Muğla’nın plakası ise 48’dir.

Muğla’nın İlçeleri Nelerdir?

Muğla Büyükşehir Belediyesinin yanı sıra ilçe belediyeleri de çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Özellikle Bodrum, Datça, Fethiye gibi büyük ve turist çeken ilçelerde belediye hizmetlerinin sürdürülmesi için çok sayıda eleman alımı yapılır. İşte Muğla’nın ilçeleri;

 • Bodrum
 • Fethiye
 • Dalaman
 • Datça
 • Kavaklıdere
 • Milas
 • Marmaris
 • Menteşe
 • Ortaca
 • Seydi kemer
 • Köyceğiz
 • Ula
 • Yatağan

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları ve Personel Alımı

Yerli ve yabancı turistlerin her yıl akın ettiği Muğla’da belediyenin sağladığı hizmetler oldukça kritiktir. Su, elektrik, temizlik, ulaşım gibi hizmetlerin kesintisiz devam etmesi şehirdeki hayatın normal akışında devam etmesi için gereklidir. Bu nedenle belediye her yıl kalite standartlını korumak hatta artırmak için personel alımı yapar. Muğla Büyükşehir Belediyesi personel, memur, işçi, şoför, güvenlik görevlisi alımları 2019 yılında iş arayanların yüzünü güldürdü. Belediyenin 2020 yılında da çok sayıda personel alımı yapması bekleniyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilanlarda KPSS puan şartı aranabilir. İlköğretim, ortaokul, lise, üniversite mezunu adaylar eğitim durumlarına göre ilanlara başvuru yapabiliyor. Her ilanda yer alan pozisyonlarda farklı şartlar istenmektedir. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından zabıta, itfaiye eri, temizlik personeli, mühendis, sekreter, şoför, güvenlik görevlisi, işçi, hizmetli, memur alımı yapmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Belediye tarafından yayınlanan iş ilanlarıyla ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Özellikle de iş ilanlarına nasıl ve nereden başvuru yapılabileceği sık sık araştırılmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesi iş başvurusunda bulunmak için belediyenin resmi internet sitesini takip etmek, iş ilanlarında belirtilen yolları kullanarak başvuru yapmak gerekmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için: https://www.mugla.bel.tr/

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

 1. Deniz karderin Avatar Deniz karderin dedi ki:

  İş arıyorum yardımcı olur musun