Niğde'nin İlçeleri Nelerdir? Niğde İlçeleri

​​​​​​​Niğde ilinin ilçeleri nelerdir, Niğde kaç ilçesi var, Niğde merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

10.05.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Niğde şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

NİĞDE ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? NİĞDE MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Niğde şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Niğde (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Çiftlik ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Niğde ilçesi yine Niğde (Merkez) iken en az nüfuslu Niğde ilçesi ise Çamardı ilçesidir.

Niğde (Merkez) Niğde’nin merkez ilçesidir.

nigde merkez ilceleri

<div></div>

NİĞDE İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Niğde ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Altunhisar
  • Bor
  • Çamardı
  • Çiftlik
  • Niğde (Merkez)
  • Ulukışla

nigde ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.