kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Nükleer Enerji Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Nükleer enerji mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, nükleer enerji mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 nükleer enerji mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre nükleer enerji mühendisliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan nükleer enerji mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Nükleer enerji mühendisliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjan dolmadığı için bilinmemektedir. Nükleer enerji mühendisliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 344,47182 ve sıralaması ise 97525 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer nükleer enerji mühendisliği bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise bu bilgiyi göz önünde bulundurmalıdır.

NÜKLEER ENERJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
HACETTEPE ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Nükleer Enerji Müh.  İNG.     SAY 97525 344,47182
HACETTEPE ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Nükleer Enerji Müh.  İNG.  KKTC Uyruklu    SAY
SİNOP ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Mühendislik ve Mimarlık Fak. Nükleer Enerji Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan nükleer enerji mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.