kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Orman Endüstrisi Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Orman endüstrisi mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, orman endüstrisi mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 orman endüstrisi mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre orman endüstrisi mühendisliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan orman endüstrisi mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

ORMAN ENDÜSTRİSİ MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Orman endüstrisi mühendisliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış (dolmayan kontenjanlar dışında) en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 202,73321 ve sıralaması ise 428313 olarak görülmektedir. Orman endüstrisi mühendisliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 209,79318 ve sıralaması ise 424440 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer orman endüstrisi mühendisliği bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

ORMAN ENDÜSTRİSİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
BURSA TEKNİK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY 424440 209,79318
İSTANBUL ÜNİV.-CERRAHPAŞA DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY 428313 202,73321
BARTIN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Bartın Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
DÜZCE ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
KASTAMONU ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı
KARADENİZ TEKNİK ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Orman Fak. Orman Endüstrisi Müh.      SAY Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan orman endüstrisi mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.