kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Alan Yeterlilik Testi, AYT Soruları ve Cevapları

AYT soruları nasıldı, AYT cevapları nelerdi, alan yeterlilik testinde çıkan soru ve cevaplar içeriğimizde…

YKS
A+
A-

Alan Yeterlilik Testi, AYT Soruları ve Cevapları

Her yıl milyonlarca öğrencinin üniversiteye yerleşmek için ter döktüğü sınavlar hakkında bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugün alan yeterlilik testi yani AYT soruları ve cevaplarını derledik.

Üniversiteye yerleşme serüveninde sınav aşamasında nihayet sona gelindi ve üniversite adayı gençler an itibariyle üniversiteye giriş sınavı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci basamağı olan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdiler. Şimdi adaylar için heyecanlı bir süreç başlamış oldu; puanların açıklanması ve tercihler.

Tabi ki puanlar açıklanana kadar da adaylar kabaca alacakları puan hakkında fikir sahibi olmak istedikleri için internet ortamında çıkan soruları ve cevapları araştırıyorlar. Biz de sizlere fikir vermesi amacıyla sınavda çıkmış soruların cevaplarını akılda kalanlar üzerinden derliyoruz. Bu içeriğimizde AYT soruları ve cevapları diğer adayların akıllarında kalanlar üzerinden ulaşabileceksiniz.

AYT SORULARI VE CEVAPLARI (AKILLARDA KALANLAR)

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi matematik, 40 tanesi fen bilimleri, 40 tanesi türk dili ve edebiyatı – sosyal bilimler 1 ve 40 tanesi de sosyal bilimler 2 alan yeterlilik testlerini içermektedir. AYT sorularının cevapları adayların akıllarında kalanlar üzerinden derlenmiştir ve ders ders aşağıdaki bağlantılardadır (Platformlarda sorular paylaşıldıkça içeriğimizi güncellemeye devam edeceğiz ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi soruları ve cevaplarını yayımladıktan sonra da ilgili linki yazımızda bulabileceksiniz.):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

AYT MATEMATİK SORU VE CEVAPLARI

AYT TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI SORU VE CEVAPLARI

AYT TARİH SORU VE CEVAPLARI

 AYT COĞRAFYA SORU VE CEVAPLARI

 AYT FELSEFE GRUBU SORU VE CEVAPLARI

AYT DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORU VE CEVAPLARI

AYT FİZİK SORU VE CEVAPLARI

 AYT KİMYA SORU VE CEVAPLARI

 AYT BİYOLOJİ SORU VE CEVAPLARI

 

AYT sınavı kaç sorudan oluşmaktadır?

Alan yeterlilik testi toplamda 180 sorudan oluşmaktadır. Bu 180 sorusunun 40 tanesi matematik, 40 tanesi fen bilimleri, 40 tanesi türk dili ve edebiyatı – sosyal bilimler 1 ve 40 tanesi de sosyal bilimler 2 alan yeterlilik testlerini içermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.