kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Geomatik Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS geomatik mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile geomatik mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS geomatik mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS geomatik mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük geomatik mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS geomatik mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GEOMATİK MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan geomatik mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki geomatik mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların geomatik mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek geomatik mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 19 olarak belirlenmişti, 2019 DGS geomatik mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan geomatik mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde geomatik mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 273,87424 ile İstanbul Okan Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük geomatik mühendisliği bölümü taban puanı ise 326,45242’dir ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile geomatik mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, geomatik mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen geomatik mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya geomatik mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6046 1 8377dc44977ce5a6c84aa977942fde19

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.