kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İlköğretim Matematik Öğretmenliği 2019 Taban Puanları

DGS ilköğretim matematik öğretmenliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS ilköğretim matematik öğretmenliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS ilköğretim matematik öğretmenliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük ilköğretim matematik öğretmenliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS ilköğretim matematik öğretmenliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki ilköğretim matematik öğretmenliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek ilköğretim matematik öğretmenliği kontenjanları 2018 yılında 1 olarak belirlenmişti, 2019 DGS ilköğretim matematik öğretmenliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan ilköğretim matematik öğretmenliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın kaç olduğu bilinmemektedir. Bu kontenjanın Gazi Üniversitesi’ne ait olduğu görünmektedir. Adaylar 2019 DGS ile ilköğretim matematik öğretmenliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden kaç puan almalıdır, bunu şu haliyle ön görmek mümkün değildir.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya ilköğretim matematik öğretmenliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6085 1 a9d8ed537e0906e1349096ebb91e4986

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.