kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Lojistik ve Taşımacılık 2019 Taban Puanları

DGS lojistik ve taşımacılık taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile lojistik ve taşımacılık bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS lojistik ve taşımacılık kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS lojistik ve taşımacılık puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük lojistik ve taşımacılık taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS lojistik ve taşımacılık 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan lojistik ve taşımacılık bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki lojistik ve taşımacılık bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların lojistik ve taşımacılık bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek lojistik ve taşımacılık kontenjanları 2018 yılında 5 olarak belirlenmişti, 2019 DGS lojistik ve taşımacılık kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan lojistik ve taşımacılık puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde lojistik ve taşımacılık bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 195,36501 ile İstanbul Okan Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan lojistik ve taşımacılık bölümü en büyük taban puanı ise 244,80563’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Okan Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile lojistik ve taşımacılık bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, lojistik ve taşımacılık bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen lojistik ve taşımacılık bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya lojistik ve taşımacılık bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6165 1 9a0cc50078eb2a559adee590b7764b17

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.