kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Finans ve Muhasabe KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Finans ve muhasebe KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda finans ve muhasebe bölümü mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Finans ve muhasebe KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda finans ve muhasebe bölümü mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır, ayrılan bu kontenjanların kaçı sadece finans ve muhasebe ve türevi bölümlere aittir, finans ve muhasebe mezunu bir adayın atanması gereken en düşük puan 2018/1 atamalarında kaçta kalmıştır, en yüksek kaç ile yerleştirme yapılmıştır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu cevaplara ve finans ve muhasebe atama taban puanları tablomuza yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz. KPSS Taban Puanları

KPSS ile atanmak sınava giren kişi sayısı göz önünde bulundurulursa birçok vatandaşın hayali. Çünkü devlet dairesinde çalışmak hem rahat, hem gelirler fena değil hem de hafta sonları, bayramlar falan derken güzel tatil günleri var. İşte bu yüzden devlet de bu rahatlıktan öyle her isteyen faydalanamasın diye her sene kontenjanları, özellikle merkezi atamalarda, düşürüyor. Hal böyle olunca da oldukça yüksek puanlar ile gerçekleşen atamalar ile düşük kontenjanlar karşımıza çıkıyor. İşte biz de sizlere memur olmayı düşünüyorsanız bu kontenjanları ve atama puanları tablolaştırmaya, listelemeye devam ediyoruz ki sizi nasıl bir sürecin beklediği hakkında fikir oluşturmanıza yardımcı olalım.

FİNANS VE MUHASEBE KPSS 2018/1 ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2016 lisans sınavı P3 puanı ile KPSS 2018/1 atamalarında finans ve muhasebe bölümü mezunu olarak atanabilmeyi sağlayan en düşük puan 84,793 olarak karşımıza çıkmaktadır. En yüksek puan ise 91,998 gibi bir puandır.

Finans ve muhasebe bölümü mezunu bir adayın 2018/1 merkezi alımlarında başvurabileceği 16 kontenjan bulunmaktaydı. Bu puan ile ilgili olarak şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Merkezi atamalarda herkesin başvurabileceği kadrolar ile bölümlere özel açılan kadrolar bulunmaktadır. Bu lisans söz konusu olduğunda 4001 koduna sahip herhangi bir lisans mezununun başvurabildiği kadrolarla birlikte bölümlere özel kodlara sahip kadrolardır.4001 ile girilen 14 kadro bulunmaktadır. Finans ve muhasebe ve türevi bölümlere ait 4432 kodu için ise 2 kadro ayrılmıştır. Toplam 16 olan kontenjan bu şekilde belirlenmiştir.

Finans ve muhasebe bölümü mezunlarının tercih yapmasında yol gösterici olması amacıyla finans ve muhasebe KPSS 2018/1 atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Buna ek olarak önceki alımlara göz atarak karşılaştırma yapmak için yazdığımız bu bölümün benzerine ait atama taban puanları yazımız için TIKLAYINIZ

Bu konularda bilgi ve fikir almak için tecrübeli üyelerin bulunduğu forum sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Forum sayfalarına gitmek için TIKLAYINIZ

*Bilgiler ve veriler ÖSYM’ye ait kılavuzlardan ve Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitelerinden derlenmiştir. Değişiklik halinde onların yayımladığı en son kılavuz veya duyuru dikkate alınmalıdır.

5163 1 b0ff7c44b3362ea4c3ae99337dc94d20

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.