kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Grafik Tasarım KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Grafik tasarım KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, grafik tasarım ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde grafik tasarım mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 atama ile yerleştirme süreci sonlandı ve memur adaylarının bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, grafik tasarım mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait grafik tasarım KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 GRAFİK TASARIM ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla grafik tasarım bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da grafik tasarım ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4237 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde grafik tasarım mezunlarının tercih edebileceği toplam 123 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 3 kontenjan ise grafik tasarım ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4237 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan grafik tasarım KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Bilgisayar İşletmeni) (Iğdır) ait olduğu ve 74,651 puan ile kapattığı görünmektedir. Grafik tasarım mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak grafik tasarım bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya yakınında puan alabilmesi durumunda merkezi atamalardan biri ile kadrolara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, grafik tasarım mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve grafik tasarım KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM web sitesindeki duyurular kısmını belirli periyotlar ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Grafik tasarım atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile kadroların tamamını içeren listeye BURADAN bakabilir ve nitelik kodlarına göz atmak için de BURAYI kullanarak ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz. KPSS Taban Puanları

kpss 2018 2 grafik tasarim atama taban puanlari

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.