kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İngiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat 2019 taban puanları kaçtır, ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat 2019 başarı sıralamaları kaç binlerde, 2019 ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem sonucu ortaya çıkmaktadır, 2018 yerleştirmelerine göre ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza bakabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler yapılır ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuzu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İNGİLİZ DİLİ VE KARŞILAŞTIRMALI EDEBİYAT 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İngiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen bireyin puanı 375,70331 ve sıralaması ise 17034 olarak ortaya çıkmıştır. İngiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 511,42297 ve sıralaması ise 553 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat bölümüne bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından dil puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İNGİLİZ DİLİ VE KARŞILAŞTIRMALI EDEBİYAT BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İnsani Bilimler ve Ede. Fak. İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat  İNG.  Burslu    DİL 553 511,42297
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İnsani Bilimler ve Ede. Fak. İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat  İNG.  %50 İnd.    DİL 5909 434,64576
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İnsani Bilimler ve Ede. Fak. İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat  İNG.  %25 İnd.    DİL 16533 377,91565
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. İnsani Bilimler ve Ede. Fak. İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat  İNG.  Ücretli    DİL 17034 375,70331

*Listemizde yer alan ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi web sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, ingiliz dili ve karşılaştırmalı edebiyat bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konular üzerine bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal verileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanlarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonucunda yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Sıralama Listelerindeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.