Kırşehir'in İlçeleri Nelerdir? Kırşehir İlçeleri

Kırşehir ilinin ilçeleri nelerdir, Kırşehir kaç ilçesi var, Kırşehir merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

09.05.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Kırşehir şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

KIRŞEHİR ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? KIRŞEHİR MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Kırşehir şehrinde toplam 7 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Kırşehir (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Akçakent ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Kırşehir ilçesi Kırşehir (Merkez) iken en az nüfuslu Kırşehir ilçesi ise Akçakent ilçesidir.

Kırşehir (Merkez) Kırşehir’in merkez ilçesidir.

kirsehir merkez ilceleri

<div></div>

KIRŞEHİR İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Kırşehir ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Akçakent
  • Akpınar
  • Boztepe
  • Çiçekdağı
  • Kaman
  • Kırşehir (Merkez)
  • Mucur

kirsehir ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.