kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Klasik Arkeoloji 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Klasik arkeoloji 2019 taban puanları kaç puanlara gelmiştir, klasik arkeoloji 2019 başarı sıralamaları rakamları nasıldır, 2019 klasik arkeoloji başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem ile belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre klasik arkeoloji bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı yani kısa adıyla YKS isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar veya sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda ilgili bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre belirlenen ve ÖSYM tarafından 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan klasik arkeoloji 2019 başarı sıralamaları ve taban puanları tablomuzu yazımızın içinde bulabilirsiniz.

KLASİK ARKEOLOJİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Klasik arkeoloji bölümüne bilinen (dolmayan kontenjanlar dışarıda bırakılarak) en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri sonucuna göre yerleşen kişinin puanı 227,2945 ve sıralaması ise 655481 olarak belirlenmiştir. Klasik arkeoloji bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük taban puan ve o taban puanın sıralaması ile yerleşen adayın ise puanı 242,09435 ve sıralaması ise 514011 olarak ortaya çıkmıştır. Adaylar eğer klasik arkeoloji bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından eşit ağırlık puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

KLASİK ARKEOLOJİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. Klasik Arkeoloji      EA 514011 242,09435
ANKARA ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Dil ve Tarih Coğrafya Fak. Klasik Arkeoloji      EA 561673 236,96906
EGE ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. Klasik Arkeoloji      EA 655481 227,2945

*Listemizde yer alan klasik arkeoloji bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi internet sitelerini takip etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Üniversiteyi ilgilendiren her konuda (puanlar, bölümler, yerleştirmeler, sınavlar), klasik arkeoloji bölümü hakkında veya diğer konularda merak ettiklerinizi sormak veya kariyer planlamanız hakkında destek almak için tecrübeli üyelerin ve yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

► 2018 YKS YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLERİ

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin taban puanları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin başarı sıralamaları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Listelerde bulunan kısaltmalar

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

SAY: Sayısal

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.