kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümü 2020 taban puanları kaçtır? Üniversitelerin Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği dört yıllık lisans bölümlerinin başarı sıralaması nedir? Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümünde en düşük puanda kalan üniversite kaç puanda kalmıştır? ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan resmi verilere göre bölümün taban puanları kaçtır? 2020 YKS’ye hazırlanan adayların yazımız devamını okumalarını tavsiye ediyoruz.

Üniversitelerin Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, sınav hazırlıklarına başlamalısınız. Bu puanları inceledikten sonra Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümünü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Üniversitelerdeki derslerin başladığı şu dönemde 2020 YKS hazırlık süreci de başlamış oldu. Sınava hazırlıklarına başlayan arkadaşlarımızın yolun başında doğru planlama yapmaları çok önemlidir. Bu planı oluşturabilmek için de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bilmek gerekir. Biz de sınava hazırlananlar için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümü 2020 taban puanları tablosunu oluşturduk.

YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ 2020 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

2020 YKS sonuçlarına göre Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümüne ait en küçük taban puan 201,301 iken, bölümün en büyük taban puanı ise 208,369 puandır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bahse konu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm sorularınızı aşağıda yer alan linki tıklayarak, forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ   Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği  Ücretsiz 814.938 208,36907
AYDIN ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ   Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği  Ücretsiz Dolmadı Dolmadı
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ   Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği (KKTC) Ücretsiz Dolmadı Dolmadı

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.