Kamu Haber

YKS Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! 2019 Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Binlerce öğrencinin hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım sürüyor. YKS 2019’a günler kala binlerce öğrenci, öğrencilerin velileri ve öğretmenleri stres dolu bir bekleyişe girdi. Öğrenciler son çalışmalarını yaparken veliler ve öğretmenler de sınava girecek olan öğrencileri rahatlatmak için çaba göstermeye başladı. İyi bir üniversitede eğitim almak için girilmesi ve yüksek puan alınması zorunlu olan YKS için tüm aşamalar neredeyse geride kaldı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yaptığı açıklama ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav giriş yerlerini açıkladı. YKS için heyecan artarken ve geri sayım devam ederken öğrenciler nerede sınava girebileceklerini, sınav saatini öğrenme imkanına kavuştu. Peki üniversite sınav giriş yeri sorgulama nasıl yapılır? YKS sınav giriş belgesi 2019 nasıl alınır?

YKS Sınav Giriş Belgesi Nedir?

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Sınav günü geldiğinde adaylar sınav giriş yerlerinde olacaklar. Belirlenen sınıflarda ve sıralarda sınav başlangıç saatinde soruları çözmeye başlayacaklar. İstedikleri üniversite ve bölüümlerde eğitim almanın hayalini kuran binlerce öğrenci için oldukça kritik olan bu sınava yalnızca sayılı günler kaldı. Öğrencilerin sınava girmek için sınav giriş belgeleri almaları gerekiyor. Peki nedir bu belge? Sınav giriş belgesi ÖSYM tarafından düzenlenen resmi bir evraktır. İlgili sınava başvuru yapan ve girecek olan adayın bilgilerini içerir. Sınav giriş belgesinde adayın hangi okulda, yerde sınava gireceği, sınav saati, sınav süresi, adayın sınava gireceği sınıf, oda ve sıra numarası yer almaktadır. Adaylar sınav giriş belgesi olmadan başvuru yaptıkları sınavlara katılım sağlayamazlar. Bu nedenle sınav giriş belgesi adayların sınava girmesini sağlayan bir belgedir.

<div></div>

YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Binlerce öğrenci başvuru tarihleri arasında YKS başvuru işlemlerini tamamladı. En iyi üniversitelerin en iyi bölümlerinde okumak için birbiriyle yarışan binlerce öğrenci sınav giriş yerlerinin açıklanmasını beklemeye başlamıştı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile YKS sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. Binlerce öğrenci sınav giriş belgelerini almak için harekete geçti. Bazı adaylar ise nasıl sıanv giri bgelesi alınabileceğini araştırmaya başladı. Adaylar sınav giriş belgelerini almak için ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasına girmek zorunda. Sisteme T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile giren adaylar daha sonra ilgili sınavı seçerek sınav giriş belgelerinin çıktısını alabilir. Adaylar bu belgeler olmadan sınavlara giremeyeceğini unutmamalı.

<div></div>

2019 YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS 2019 Ne Zaman? Sınav Saat Kaçta?

Sınav giriş belgelerinin açıklanması ile birlikte gözler YKS sınav tarihlerine çevrildi. Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 2019 yılında ne zaman düzenleceği merak edilir oldu. YKS 2019 yılında üç ayrı oturum ile gerçekleştirilecek. Peki YKS ne zaman? YKS oturumları ne zaman?

Temel Yeterlilik Testi (TYT) 2019 yılında 15 Haziran tarihinde düzenlenecek.

Alan Yeterlilik Testi (AYT) 2019 yılında 16 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek.

Yabancı Dil Testi (YDT) 2019 yılında 16 Haziran tarihinde uygulanacak.

YKS’de 1. oturum olan TYT ve 2. oturum AYT için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. YKS 3. oturumu olan YDT için adaylar 15.30’dan sonra sınav yerlerine alınmayacaklar.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu