2019 Tıp Fakültesi Son Sınıf Öğrencilerine Ne Kadar Ücret Ödenir?

2019 Tıp Fakültesi Son Sınıf Öğrencilerine Ne Kadar Ücret Ödenir? Tıp fakültesi öğrencilerine 2019 yılında ücret ödenir mi? Son sınıftaki tıp fakültesi öğrencilerine maaş verilir mi? Tıp fakültesi öğrenci ücretleri 2019 ne kadar?

28.01.2019
A+
A-

Türkiye’de sağlık sektörü en büyük sektörlerden biridir. Son yıllarda sağlık hizmetleri hem nicel hem de nitel olarak artmıştır. Ancak buna rağmen sağlık personeli sayısı yetersiz kalmaktadır. Bu nedenle Tıp Fakültelerinde eğitim alan öğrenciler sağlık hizmetlerinin geleceği açısından kritik öneme sahiptir. Tıp Fakültesi öğrencileri eğitimlerinin son yılında ücret almaktadır. İntörn dönemi olarak da bilinen bu dönemde tıp fakültesi öğrencileri her ay belirli bir miktarda ücret alırlar.

Türkiye’de binlerce kişi tıp fakültelerinde eğitim almaktadır. 6 yıllık eğitimin son senesine girenler, intörn döneminde bir öğretim üyesi ile birlikte çalışırlar. Bu çalışmaların karşısında ise her ay ücret alırlar. 2019 yılına girilmesiyle birlikte de tıp fakültesi öğrencilerine verilen ücret artış gösterdi.

Tıp Fakültesi Öğrenci Ücretleri 2019

Tıp fakültesi son sınıf öğrencilerine ödenecek aylık ücret memur maaş katsayısı ile çarpılarak belirlenir. Ayrıca bu ücretlerde herhangi bir kesintiye gidilmez. Tıp fakültesi son sınıf öğrencileri 2019 yılında ödenecek aylık ücreti “4.702” gösterge rakamı üzerinden kullanılacak. Bu kapsamda tıp fakültesi öğrencileri ücretleri 2018 550 TL olarak ödenmekteydi. Son sınıf tıp fakültesi öğrencileri ücretleri 2019 609 Türk Lirası olarak ödenecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.